ספריית המורה בפיג'מה

תומס ואני

תומס ואני

'תומס ואני' מאת טל בן-שחר ושירלי יובל-יאיר.
תומס ואני הוא הספר הראשון בסדרה "גיבורים אמיתיים" המזמין את הילדים לפגוש את תומס אדיסון ואת העיקרון שלאורו פעל: "תלמד לא להצליח או שלא תצליח ללמוד!" ספר נפלא לילדים בכלל ולעולים לכיתה א' בפרט.

גלילונה

גלילונה

'גלילונה' מאת רינה הופר. ספר שירים מחורז ומאויר כשלצדו הוראות לגזירה ולהרכבת דמויות שונות המתאימות לסיטואציה.
הדמויות עשויות גלילי נייר טואלט ריק ומאפשרות התנסות, משחק ויצירה לכל גיל.
אז תתחילו למחזר, אספו גלילי ותתחילו ליצור. ההנאה מובטחת!

החופשה

החופשה

'החופשה' הוא ספר נפלא שכתב של גלעד סופר. ספר הומוריסטי ומפתיע ה"מגיב" להפיכת הדפים ע"י הקורא הצעיר ויוצר חוויה אחרת, מרגשת ומלאת הומור.
האווז בחופשה והוא לא רוצה שיפריעו לו, זאת אומרת – שהקורא לא יהפוך את הדף כי בכל פעם שהוא הופך אותו, מצפה לאווז הפתעה חדשה... ממומלץ לקריאה בימי הקיץ.


בילבי גרב-ברך

בילבי גרב-ברך

הקלאסיקה האהובה 'בילבי ברך-גרב' מאת אסטריד לינדגרן המופלאה. לספר תרגומים רבים, זה התרגום האהוב עלי! בילבי היא סמל לשובבות, דמיון, יצירתיות, הרפתקנות ועצמאות. מומלץ לקרוא יחד הילדים ולחלק תפקידים בעלילה... "ילדות בלי ספרים אינה ילדות. זה כמו להיות מנודה ממקום קסום, שם אפשר למצוא את השמחה הנדירה ביותר." אסטריד לינדגרן

מה עושים עם רעיון?

מה עושים עם רעיון?

ספר חדש יחסית שתרגם יהודה אטלס "מה עושים עם רעיון?" מאת קובי ימאדה ואיורים קסומים בעפרון וצבעי מים שאיירה מאה בסום.
בשבועות האחרונים קראתי בו מספר פעמים ונתתי דרור לכל הרעיונות שעלו לי לראש... סיפור שנועד לתת השראה ולקדם בברכה את הרעיון - שיתחיל לחולל שינוי בעולם... אז מה הרעיון שלכם?

מכתב לביאליק

מכתב לביאליק

מכתב לביאליק' שכתבה בגאונות רינת פרימו ואייר בצורה נפלאה אבי עופר.
לילי לומדת בבית הספר את השיר 'קו ציפור' שכתב ביאליק ורוצה לצייר את הַהַסְפִּנְתָעִיר שנמצא בכל ביצה שבקן. אבל איך הוא נראה? היא אף פעם לא ראתה בשכונה שלה חיה כזאת... ספר שגם ילדים וגם מבוגרים אוהבים.


לילה בלי ירח

לילה בלי ירח

את הספר 'לילה בלי ירח' כתבו שירה גפן ואתגר קרת, אייר אותו בגאונות דוד פולנסקי. הספר מספר על ההרפתקה של זוהר בחיפושה אחר הירח שנעלם. אחד הספרים האהובים עלי, בין היתר בשל איוריו המיוחדים, מומלץ בחום! בייחוד בלילות של ירח מלא :)

כל אחד והמשפחה שלו

כל אחד והמשפחה שלו

בעולם שלנו, יש סוגים שונים של משפחות, הספר "כל אחד והמשפחה שלו" מאת יהודה אטלס ויעל משאלי מתאר משפחות שונות ומגוונות - כל אחת והייחודיות שלה. ספר לכל המשפחה.

הנסיכה חוכמולוגה

הנסיכה חוכמולוגה

'הנסיכה חוכמולוגה' הוא ספר שנון, מצחיק ומפתיע שמצאתי בספריית בית הספר ומיד התאהבתי! כתבה אותו בבט קול בשנת 1986 על נסיכה שהייתה שונה משאר הנסיכות... "אז היא חיה באושר ועושר עד עצם היום זה."


חמש מכשפות הלכו לטייל

חמש מכשפות הלכו לטייל

'חמש מכשפות הלכו לטייל' שכתבה רונית חכם ואיירה אורה איל המופלאה.
חמש מכשפות בסיפור עליז, פרוע וצבעוני שגורם לילד ולמבוגר להתאהב בהן מיד! אחד הספרים האהובים עלינו בכיתה! בנוסף, ישנם 12 ספרונים מקסימים לראשית קריאה.

זוזי שמש

זוזי שמש

'זוזי שמש' מאת דפנה בן- צבי הוא
ספר העוסק בחברות אבל בצורה שונה ממה שאנו מכירים. "סיפור על ידידותן האמיצה של זוזי, חתולה שמנמנה וישנונית ושמש, כלבה קטנה וקופצנית. השתיים חיו יחד בשלווה ובנחת עד שביום גשם אחד, כשזוזי כרגיל התנמנמה, שמש נעלמה..."

הנסיכה שלבשה שקית נייר

הנסיכה שלבשה שקית נייר

'הנסיכה שלבשה שקית נייר' מאת רוברט מאנץ' שיצא לאור לפני למעלה מ- 30 הוא אחד מספרי הילדים הפמיניסטיים הטובים ביותר שיצאו אי פעם. הוא מלמד את הקוראים הצעירים שמוסכמות - נועדו להשתנות.


ספר השקט

ספר השקט

ספר השקט הוא ספר מיוחד במינו החל בנושא המרתק שלו וכלה באיורים המהפנטים. זהו ספר קסום העוסק כולו בשקט... הוא מזמין את הקוראים לחשוב על סוגי השקט בחייהם ולגלות שיש סוגים רבים של שקט ושכל שקט הוא שונה...

הַמִּטְרִיָּה הַצְּהֻבָּה

הַמִּטְרִיָּה הַצְּהֻבָּה

'הַמִּטְרִיָּה הַצְּהֻבָּה' הוא אחד הספרים הקסומים והמיוחדים שאני מכירה. זהו ספר תמונות ללא מלל, המלווה בדיסק בו ערוכים קטעי פסנתר המלווים את ההתבוננות בו. ספר המזמין אותנו הקוראים לצאת למסע של תמונות וצלילים ולברוא בעצמנו את סיפור העלילה. לאחרונה, יצא במהדורה מוגדלת, אז זה הזמן לרוץ לקנות!

הדלעת המופלאה

הדלעת המופלאה

ספר נוסטלגי ואהוב במיוחד שסבתי נהגה להקריא לי בימים גשומים כמו זה... קלאסיקה שמזמינה את הילדים לצאת למסע עם שני דובים וללמוד על תושייה, דמיון והיכולת להפוך את החיסרון ליתרון... * מומלץ לקריאה בליווי חיבוק דוב :)


נעמה שומעת אחרת

נעמה שומעת אחרת

את הספר כתב חבר יקר, גלעד אמשלום ואיירה אלה בוימן. הספר, הראשון מסוגו בארץ, מתאר את ההתמודדות השמיעתית והחברתית של נעמה - ילדה עם לקות שמיעה. הספר יצא לאור בזכות רוחב ליבם של אנשים שתרמו לפרויקט דרך גיוס המוני."יש להתייחס קודם כל לילד האמיתי והשלם כפי שהוא, ולא לאפיינו על פי כל מה שהוא אינו מסוגל לעשות" –גלעד-

הכבשה שבאה לארוחת ערב

הכבשה שבאה לארוחת ערב

סיפור מצחיק ומפתיע על זאביק הזאב שֶאֵל ביתו מגיעה כבשה קטנה, הוא חולם על שווארמה בעוד היא רוצה להיות חברה שלו. סיפור מקסים על ניצחון הלב והרגש, אהבה, סבלנות, יכולת להשתנות ועל כוחה של חברות. מומלץ בחום! או כפי שערן, האחיין שלי בן החמש אומר: "אני מת על הספר הזה!"

הסיפור של אליעזר בן יהודה

הסיפור של אליעזר בן יהודה

ספר מקסים המגולל את סיפורו המרתק של מְחַיֵּה השפה העברית. איזה מן ילד הוא היה? איך שינה רובינזון קרוזו את חייו? איך הצליח להגשים את חלומו? ואיך קיבלו המילים כמו בובה, גלידה ואווירון את שמן.


תהיה בריא מוריס מגי

תהיה בריא מוריס מגי

מוריס מגי הוא שומר חביב בגן החיות הנוהג כל בוקר לבקר את חבריו הטובים. יום אחד התעורר חולה ולכן לא הגיע לעבודה, אך זכה לביקור מרגש ובלתי צפוי...
ספר מיוחד על חברות, רגישות ויותר מכל, על אהבה.

שלושה לטנגו

שלושה לטנגו

"שלושה לטנגו" מאת ג'סטין ריצ'רדסון ופיטר פרנקל
איורים: הנרי קול. ספר מקסים המספר את סיפורם של זוג פינגווינים מגן החיות בסנטרל פארק - החברים הכי טובים שעשו הכל ביחד - טיילו וצללו, שרו זה לזה ולכל מקום הלכו יחד. יום אחד הם הבחינו שזוגות הפינגווינים סביבם יכולים לעשות משהו שהם לא יכולים... סיפור מרגש ואמיתי על משפחת פינגווינים מיוחדת ועל כך שאפשר לאהוב ולהיות חברים או משפחה בכל מיני דרכים...

משפחה של שמחה

משפחה של שמחה

"משפחה של שמחה" מאת אפרת שרון ואיורים נועה אבידר. ספר מקסים על משפחה שקצת מזכירה לי את המשפחה שלי... גם להם על דלת הכניסה כתוב "נא לחייך בכניסה :)"! ספר שמציע דרך נפלאה לכל המשפחה לעזור האחד לשני לפתור בעיות ולהתגבר על קשיים בצורה יצירתית ונעימה.